Project Description

Realizujesz aktualnie projekt budowlany?

Zamów teraz konsultację

Most w Toruniu

Most Wschodni

Realizacja mostu z racji bardzo dużych korków w mieście (zwłaszcza w okolicy starówki) była najbardziej wyczekiwaną inwestycją.

W ciągu ulicy Wschodniej (tzw. Most Wschodni). Most stał się częścią drogi krajowej nr 91 w kierunku Gdańska i Łodzi, a także fragmentem 15 kilometrowej trasy Wschodniej.

Mostem drogowym w ramach trasy Wschodniej poprowadzono nowy przebieg drogi krajowej nr 91 w kierunku Gdańska i Łodzi. Most powstał jako konstrukcja dwuprzęsłowa o długości całkowitej 540 m (jedno przęsło ma długość 270 m). Jezdnia została podwieszona na czterech łukach o wysokości maksymalnej 50 m, opartych na przyczółkach brzegowych oraz sztucznej wyspie centralnej.

W 2007 roku zakończono prace projektowe i rozpoczęto starania o pozyskanie środków na budowę. 5 października 2007 roku wojewoda kujawsko-pomorski podpisał decyzję lokalizacyjną dla mostu w ciągu ul. Wschodniej. W roku 2010 roku rozstrzygnięto przetarg na budowę mostu, którego budowa rozpoczęła się 5 listopada tego samego roku. Most został oddany do użytku 9 grudnia 2013 roku.

Szczegóły projektu

DATA

2010-2013

KLIENT

Miasto Toruń

TYP INWESTYCJI

Lokalna

Galeria

Napisz do nas

  IMIĘ *
  NAZWISKO *
  E-MAIL *
  TELEFON

  TEMAT

  JAK MOŻEMY CI POMÓC?